У Сумському державному університеті з лютого 2010 року працює «Клас Конфуція» за підтримки Інституту Конфуція Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. Мета діяльності інституту – поширення китайської мови і китайської культури в усьому світі, сприяння розумінню ментальності китайського народу, розвиток дружніх взаємовідносин між Китаєм та іншими країнами. 

Вивчення китайської мови в «Класі Конфуція» здійснюється в групах різного рівня складності. Одним зі стимулів до вивчення китайської мови є стипендії китайського уряду для кращих слухачів «Класу Конфуція» задля забезпечення можливості стажування в Китаї.

Слухачі «Класу Конфуція» мають можливість скласти іспит на знання китайської мови Hanyu Shuiping Kaoshi (HSK). Результати іспиту визнаються в усьому світі і дають можливість брати участь у конкурсах на отримання стипендії для стажування в Китаї або вступати до університетів Китаю.

Так, студенти СумДУ після успішного завершення навчання в «Класі Конфуція» вже мали можливість навчатись у таких провідних університетах Китаю, як Шаньдунський політехнічний університет у місті Цзибо та Шаньсійський педагогічний університет у місті Сіань.

Продемонструвати знання китайської мови та культури слухачі «Класу Конфуція» можуть на різноманітних лінгвістичних змаганнях та конкурсах, що постійно проводяться в провідних ЗВО України.

 

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007
Головний корпус, каб. Г-804
тел./факс: +38(0542) 337-114
e-mail: [email protected]