Телефонуйте прямо зараз:

тел/факс +38 (0542) 33-71-14
тел. +38 (0542) 68-78-46

Оберіть мову сайту:

Міжнародні зв’язки Сумського державного університету розвивалися протягом усієї історії його існування. Вони стали більш системними з 1991 року, коли на базі підготовчого відділення для іноземних громадян був створений факультет по роботі з іноземними громадянами. Першими студентами-іноземцями, які приїхали навчатися до СумДУ, були громадяни Палестини, Сирії та Йорданії.

З квітня 2009 року факультет по роботі з іноземними громадянами реорганізовано в Департамент міжнародної освіти (ДМО).

Нині в Сумському державному університеті навчається близько 1400 іноземних студентів, у тому числі 290 студентів із ближнього зарубіжжя денної форми навчання. Географія контингенту іноземних громадян охоплює більш ніж 52 країни з різних регіонів світу, а саме: Європа (Великобританія, Норвегія, Румунія, Польща), Південна Америка (Еквадор, Бразилія), Азія (Туреччина, Афганістан, Бахрейн, Індія, Ірак, Іран, Йорданія, Китай, Кувейт, Ліван, Монголія, Пакистан, Палестина, Сирія, Шрі-Ланка, Ємен, Бангладеш, Ізраїль), Африка (Буркіна Фасо, Гана, ДР Конго, Єгипет, Замбія, Камерун, Кенія, Лівія, Марокко, Нігерія, Республіка Конго, Сомалі, Судан, Танзанія, Туніс, Уганда, Ангола, Зімбабве, Намібія), СНД (Азербайджан, Білорусь, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Російська Федерація, Туркменістан, Узбекистан).

На сьогодні в університеті започатковані англомовні проекти за спеціальностями: «Лікувальна справа», «Менеджмент організацій та адміністрування», «Інформатика», «Маркетинг», «Фізична та біомедична електроніка», «Інформаційні технології проектування», «Економіка довкілля та природних ресурсів» (магістерська програма), «Економіка підприємства» (магістерська програма), «Бізнес-адміністрування» (магістерська програма). Загальна кількість іноземних студентів, які навчаються англійською мовою, становить близько 600 осіб.

З липня 2009 року медичний інститут Сумського державного університету внесений до переліку вищих навчальних закладів бази даних Всесвітньої організації охорони здоров’я (Avicenna Directories).

Усі спеціальності факультету економіки та менеджменту сертифіковані International Education Society Ltd (Великобританія). Міжнародний сертифікат, який отримує випускник після закінчення навчання, дає його власнику можливість краще працевлаштуватися не лише на місцевому, але й на міжнародному ринку праці, а також надає роботодавцям якісну інформацію, яка відсутня в класичному атестаті чи іншому свідоцтві.

Іноземні студенти університету беруть активну участь у предметних олімпіадах, займаються науковою роботою, виступають з доповідями на науково-практичних конференціях університету та інших ВНЗ України, друкують статті в наукових журналах. За бажанням іноземні громадяни мають можливість продовжити навчання в аспірантурі (докторантурі).

 

Детальніше...

Сумський державний університет другий рік поспіль на четвертій позиції серед ВНЗ України входить до ТОП-групи (5%) провідних університетів світу, згідно з рейтингом QS WUR 2015/16, та до ТОП-90 ВНЗ країн Європи, що розвиваються та Центральної Азії за рейтингом QS EECA 2015/16.

СумДУ – перший в Україні оцінений трьома зірками за відповідність світовим стандартам та п’ятьма зірками за якість і доступність навчання, онлайн- технології навчання та соціальну спрямованість діяльності (міжнародний аудит QS Stars).