Телефонуйте прямо зараз:

Оберіть мову сайту:

Новини СумДУ

У СумДУ відбулися урочистості до 70-річчя університету

12 жовтня в Сумському державному університеті відбулися урочистості з нагоди 70-річчя з дня заснування університету. Атмосферу свята створили численні привітання та феєрична культурно-мистецька програма від талановитих студентів СумДУ. Привітати СумДУ із визначною датою завітали поважні гості із Міністерства освіти та науки України, обласної державної адміністрації, департаментів та установ ОДА, обласної ради, міської ради, члени наглядової ради СумДУ, представники закладів вищої освіти області та України й багато інших. Традиційно, з нагоди свята, для СумДУ та його співробітників лунали теплі слова, побажання та визнання.

У СумДУ пройшов напівфінал «Шкільної ліги сміху» із зірковими тренерами

15 жовтня на сцені актової зали Сумського державного університету відбувся напівфінал першої в країні «Шкільної ліги сміху». Шість шкільних - команд разом зі своїми тренерами з числа телевізійних «лігосмішників» змагалися за путівку у фінал.

У СумДУ відбулися «Ігри справжніх козаків»

10 жовтня до Дня Українського козацтва студенти гуртожитків студмістечка Сумського державного університету взяли участь у спортивно-розважальному заході «Ігри справжніх козаків». В актовій залі гуртожитку № 3а  сім команд – «Запорожці», «П’ять друзів отамана», «Січ», «Хлопці хоч куди», «В’єтнам» «Четверта рота», «П’ятірочка» змагалися в основних чеснотах козацтва, демонструючи не лише  силу, кмітливість, спритність, витривалість, хоробрість, але і гостроту розуму, акторську майстерність, згуртованість  та братерське єднання.

Студентка СумДУ представила Україну на міжнародному студентському конгресі в Македонії

Студентка Сумського державного університету Анастасія Коротун стала єдиною від України учасницею міжнародного студентського конгресу «Investing in Youth for a Sustainable Future“, що проходив 4-5 жовтня на базі Міжнародного Балканського університету у місті Скоп’є, Македонія. Для участі у конгресі майбутня перекладачка отримала фінансування від Міжнародного Балканського університету та центру турецької культури в Македонії. Подія зібрала 80 студентів, магістрів та аспірантів із усього світу.

Студент СумДУ встановив світовий рекорд із жиму лежачи серед юніорів

10 жовтня в Люксембурзі, на Чемпіонаті Європи з жиму лежачи, студент медичного інституту Сумського державного університету Артур Зальотов став чемпіоном Європи серед юніорів. Під час своєї першої спроби Артур підняв вагу 290,5кг та встановив рекорд Європи серед юніорів. Вже у другій спробі спортсмен підняв вагу 300,5 кг, встановивши новий світовий рекорд серед юніорів. У третій спробі Артур хотів ще раз покращити результат, але вага 305 кг виявилась непідкореною. Окрім перемоги у своїй ваговій категорії (-93кг), Артур набрав найбільшу кількість очок серед усіх юніорів (189,47), випередивши найближчого переслідувача більш ніж на 10 балів.

7 жовтня у Конгрес-центрі Сумського державного університету відбувся святковий захід до Дня незалежності Нігерії. У святкуванні взяли участь іноземні студенти африканських країн, представники департаменту міжнародної освіти. Всіх присутніх зі святом щиро привітали лідери африканських країн, молодь із яких навчається у СумДУ.